Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Inflacja. Ekspert: Nie ma żadnego miłego scenariusza, tylko pot i łzy

Zdjęcie ilustracyjne

Bogusław Grabowski: Nie ma żadnego miłego scenariusza, tylko pot i łzy

„Nie ma żadnego miłego scenariusza, tylko pot i łzy” – mówił dr Bogusław Grabowski w internetowej części Rozmowy w południe w RMF FM, pytany o to, czy możemy mieć nadzieję na to, że wysoka inflacja skończy się w krótkim czasie. „Musimy przejść przez ten czyścieć. Jak długo to będzie trwało? To zależy od polityki pieniężnej. Jeżeli będzie nieudolna to może być i z pięć lat. Jeżeli będzie sprawna – niestety w taką nie wierzę – w ciągu dwóch lat jesteśmy w stanie to zakończyć” –  stwierdził ekonomista.

Grabowski był też pytany o to, czy posiadacze kredytów hipotecznych powinni skorzystać z wakacji kredytowych. „Każdy kto ma kredyt hipoteczny, powinien skorzystać  z wakacji kredytowych, jeżeli ma IQ powyżej tostera. Przecież wakacje kredytowe to jest dodatkowy kredyt za darmo. Nawet jak ktoś ma pieniądze na obsługę kredytu, powinien z tego skorzystać i te pieniądze zamiast na kredyt wpłacać na konto oszczędnościowe w tym samym banku np. na 5 proc.” – powiedział ekonomista.

Rozmowa na RMF24.pl