Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Grube miliony na podkarpackie drogi lokalne. Znamy dokładną kwotę!

Fot. premier.gov.pl

„Polska potrzebuje dobrych połączeń komunikacyjnych, przede wszystkim dróg powiatowych i gminnych „– powiedział szef rządu podczas spotkania z wojewodami w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych. FDS to wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego, które ma na celu m.in. budowę nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Dzięki niemu rząd dofinansuje modernizację i budowę dróg lokalnych. Tylko w 2019 r. przeznaczy na ten cel około 6 miliardów złotych.

Podczas spotkania minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał z wojewodami porozumienie umożliwiające przekazanie środków gminom i powiatom, natomiast Premier Mateusz Morawiecki wręczył wojewodom symboliczne czeki. Kwota jaka przypadła z FDS dla Województwa Podkarpackiego wynosi  336 784 727, 51 zł – poinformował Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Premier podkreślił, że dobrze utrzymana infrastruktura przełoży się na szybki i zrównoważony rozwój gospodarczy kraju. Jak dodał, rozbudowę dróg samorządowych rząd będzie realizować we współpracy z samorządami, a środki Funduszu pochodzą ze środków państwowych.

Wskazał również wpływ rozbudowy dróg samorządowych na bezpieczeństwo, wygodę oraz jakość codziennego życia mieszkańców: lepsze drogi to większe szanse na inwestycje i nowe miejsca pracy, podróże pomiędzy mniejszymi miejscowościami będą łatwiejsze i bezpieczniejsze a ich mieszkańcy zyskają nowe szanse. Jak dodał „To drogi, które przemierzają codziennie Polacy. Dlatego zależy nam na tym, by wygoda i bezpieczeństwo były zapewnione”.

„Fundusz Dróg Samorządowych to największe w historii wsparcie rządowe na modernizację i budowę dróg lokalnych” – podsumował premier Mateusz Morawiecki.

źródło: premier.gov.pl