Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Gowin: Dla PiS-u korzyść z przesunięcia terminu wyborów samorządowych jest oczywista

Fot. facebook.com J. Gowin

Gowin: Dla PiS-u korzyść z przesunięcia terminu wyborów samorządowych jest oczywista

„Jarosław Kaczyński mówił mi o tym otwarcie, że obawia się, że opozycja, która ma wielu popularnych samorządowców może potraktować kampanię samorządową jako taką dźwignię, przy pomocy której podnosić będzie także wynik w wyborach parlamentarnych. Tutaj korzyść wyborcza PiS z takiego przesunięcia terminu wyborów samorządowych jest oczywista” – mówił w internetowej części Rozmowy z południe w RMF FM Jarosław Gowin, prezes Porozumienia.

Roch Kowalski pytał swojego gościa również o zachowanie ministra Michała Cieślaka na poczcie w Pacanowie. Zdaniem Gowina, to, co zrobił Cieślak, jest „przejawem ogromnej pychy i arogancji”. „Przykro mi bardzo, że współpracowałem kiedyś z człowiekiem, który teraz, pod wpływem, myślę, że jakiś wewnętrznych procesów, które w nim zaszły w okresie, kiedy piastuje ten urząd, czyli od blisko roku posuwa się do tego typu zachowań. Tutaj doszło do czegoś bardzo drastycznego. Nawet zastanawiam się nad stroną prawną tego zachowania. Czy on nie nadużywał swojego stanowiska. Ale dostał już rozgrzeszenie od Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że Michał Cieślak zachował się honorowo, dlatego będzie startował w następnych wyborach. Mam nadzieję, że inaczej do tego podejdą wyborcy PiS-u” – dodał prezes Porozumienia.

źródło: RMF24.pl