Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Godzina policyjna w Polsce? Minister zdowia: Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze

„Jak patrzę na rozwiązania międzynarodowe, dotyczące obostrzeń, które są stosowane u nas w Polsce i za granicą, to jedynym elementem, który odróżnia nas to są zastosowania godzin policyjnych, czyli całkowitego zakazu wychodzenia z domu. To nie zawsze jest stosowane w ramach stanów wyjątkowych” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w Polsce. 

„Godzina policyjna w Polsce musiałaby być wprowadzona poprzez ustawę” – dodał Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Czy zostanie wprowadzona? „Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze” – odpowiedział minister Niedzielski.

Zwrócił przy tym uwagę na trudną sytuację na Śląsku. „Przygotowujemy plan specjalnej relokacji pacjentów z wykorzystaniem transportu lotniczego, wojskowego do tych regionów, gdzie są jeszcze dostępne łóżka szpitalne. Trzeba działać” – stwierdził.

Czy w takim razie godzina policyjna zostanie wprowadzona na czas Świąt Wielkanocnych w woj. śląskim? „Jeżeli nie będziemy widzieli w ciągu najbliższego tygodnia, półtora tygodnia, że zmieniają się trendy, to będziemy musieli rozważyć takie scenariusze” – przyznał.

Cała rozmowa jest na www.rmf24.pl