Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Gmina Boguchwała: pijany kierowca opla przyjechał pod szkołę

Fot. policja.pl

Dzięki reakcji świadka, policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy opla. 43-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego prowadził pojazd, mając ponad 3 promile w organizmie. Okazało się, że po wypitym wcześniej alkoholu, przyjechał pod szkołę. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Wczoraj, około godz. 14.30, policjanci z komisariatu w Boguchwale zostali zawiadomieni przez świadka o kierowcy opla, który może być nietrzeźwy. Z przekazanych informacji wynikało, że w miejscowości Mogielnica, kierujący tym pojazdem jechał całą szerokości drogi, a następnie zaparkował przed szkołą.

Policjanci pojechali we wskazane przez zgłaszającego miejsce. Tam zauważyli zaparkowanego opla z włączonym silnikiem. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który wyraźnie był pod wpływem alkoholu.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało ponad 3 promile w jego organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 43- latek posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

źródło: policja.pl