Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Dziś rusza akcja szczepienia lisów


PODKARPACIE. Od dziś, aż do 30 września br. będzie trwała jesienna akcja doustnych szczepień lisów przeciwko wściekliźnie ? poinformował Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii. Rozpoczęte dzisiaj działania obejmują teren całego województwa podkarpackiego. Szczepienia zostaną przeprowadzone w sposób doustny tzn. szczepionki będą zrzucane z samolotów na ziemię oraz wykładane lisom ręcznie.

Podawana lisom szczepionka dotknięta przez człowieka, ze względu na swą specyfikę nie zostanie przyjęta przez zwierzę. Dlatego też należy nie dotykać szczepionek. Jednak w przypadku gdy takie zdarzenie będzie miało miejsce, należy bardzo dobrze umyć wodą z mydłem zabrudzone części ciała oraz skonsultować się z lekarzem.

W okresie trwania akcji tj. do 30 września br. oraz 14 dni po jej zakończeniu zaleca się trzymać w zamknięciu mięsożerne zwierzęta domowe. Ponadto, myśliwi powinni wstrzymać się od polowań.