Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Dzień Kultury Ukraińskiej odbędzie się w Rzeszowie

Fot. WSIiZ

RZESZÓW. 11 grudnia w Rzeszowie odbędzie się Dzień Kultury Ukraińskiej. Studenci za wschodniej granicy, których na rzeszowskich uczelniach jest blisko 2 tys.,będą prezentować swoją kulturę oraz tradycje.

Dzień Kultury Ukraińskiej już po raz kolejny przygotują studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, w której kształci się ponad 1300 młodych Ukraińców. Wydarzenie skierowane będzie do międzynarodowej społeczności akademickiej miasta Rzeszowa. Podczas przedsięwzięcia młodzi Ukraińcy chcą pokazać swoją kulturę, tradycje i obyczaje oraz swoje pasje i talenty.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy Ukraińcami, cieszymy się z tego, że wybraliśmy studia w Polsce i mamy możliwość zaprezentować ukraińską kulturę w międzynarodowym gronie. Jesteśmy wdzięczni Uczelni, że mamy możliwość nie tylko się kształcić na wybranych kierunkach, ale również dodatkowo rozwijać swoje umiejętności i talenty ? mówi Mykola Voronin, student oraz koordynator Systemu Opieki Studenckiej ?Buddy? WSIiZ.

Co w tym roku?

W tym roku studenci zaproponują publiczności udział w przedstawieniu bazującym na grze zatytułowanej ?Ukraińskie przygody?, w której główni bohaterowie będą wykonywać różne zadania, związane z historią, kulturą i tradycjami ukraińskimi.

Po przedstawieniu dla wszystkich widzów, jak co roku przygotujemy poczęstunek składający się z tradycyjnych ukraińskich potraw. W menu będzie m.in. barszcz czerwony ukraiński, pierogi z ziemniakami i pierogi z kapustą słodką, kiełbasa domowa na gorąco i na zimno, kanapki ze słoniną i smalcem, kwas chlebowy oraz kapusta kiszona ? podkreśla Mykola Voronin

Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia o godz. 12.00 w Klubie IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania przy ul. Sucharskiego 2. Dzień Kultury Ukraińskiej jest organizowany w ramach projektu Stowarzyszenia Społeczno-Ekonomicznego Absolwent pt. ?W nowym miejscu ? edukacja drogą do integracji ? część II? realizowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji współfinansowanego z Unii Europejskiej.