Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Dworczyk: Decyzja ws. obostrzeń jeszcze nie zapadła. Proszę o chwilę cierpliwości

Dworczyk: Decyzja ws. obostrzeń jeszcze nie zapadła. Proszę o chwilę cierpliwości

„Decyzja dotycząca obostrzeń jeszcze nie zapadła. My podejmujemy każdorazowo tego rodzaju ustalenia po analizie i wysłuchaniu ekspertów. Każdorazowo mamy bardzo trudne zadanie” – tak na pytanie o to co czeka Polaków po 17 stycznia odpowiedział Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dopytywany o to, co może się zmieć w trakcie weekendu w sprawie pandemii i obostrzeń stwierdził: „Proszę zwrócić uwagę, że każdego dnia analizowane są wyniki związane m.in. z liczbą zachorowań. Są analizowane modele, które mówią o rozwoju pandemii, stąd tego rodzaju decyzje zawsze wymagają dłuższego namysłu i dlatego mimo że do późnego wieczora trwała rada medyczna przy premierze, ta decyzja nie zapadła”.

„Dywagowanie na temat tego, że decyzje rządu pójdą w tą, czy inną stronę, uważam za niedobry pomysł dlatego, że to są zbyt poważne dla wielu Polaków sprawy, żeby prowadzić luźne rozważania. Zaczekajmy naprawdę jeszcze chwilę, proszę o chwilę cierpliwości” – dodał i zaznaczył, że decyzja ws. obostrzeń zostanie zakomunikowana jak tylko rząd ją podejmie.

Rozmowa na RMF24.pl