Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Dwa tragiczne wypadki na podkarpackich drogach

Fot. policja.pl

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych wypadków, do których doszło wczoraj wieczorem. W Łączkach Kucharskich zginął pieszy potrącony przez fiata. W miejscowości Ostrowy Tuszowskie nie udało się uratować życia kierującego quadem, który uderzył w drzewo.

Do pierwszego wypadku doszło około godz. 17:30, w Łączkach Kucharskich w powiecie ropczycko-sędziszowskim, na drodze wojewódzkiej nr 986. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 63-letni kierujący fiatem, potrącił pieszego. 69-letni mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Kierujący samochodem był trzeźwy. Utrudnienia na drodze wojewódzkiej, związane z tym zdarzeniem, trwały kilka godzin.

Drugi tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce po godz. 22, w miejscowości Ostrowy Tuszowskie, w powiecie kolbuszowskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący quadem, 33-letni mieszkaniec gminy Cmolas, jadąc drogą przez las uderzył w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. Pasażer quada, 51-letni mieszkaniec tej samej gminy, trafił do szpitala. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Na miejscu obu wypadków pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Prowadzone w tych sprawach postępowania pozwolą wyjaśnić dokładne okoliczności tych zdarzeń.

źródło: policja.pl