Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Dramatyczna śmierć pod Rzeszowem. „Fragment szkła przeciął tętnicę i żyłę szyjną”

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo związane z wypadkiem przy pracy jakiemu w dniu 28 sierpnia 2020 roku uległ Przemysław K. pracownik firmy F.H.U.P. Domrex Jacek Rupar z/s w Białobrzegach ponosząc śmierć.

Z dokonanych dotychczas ustaleń wynika, że w dniu 28 sierpnia 2020 roku w godzinach rannych dwaj pracownicy wskazanej firmy (w tym Przemysław K.) zajmujący się wycinaniem i łamaniem szkła ściągali ze stołu tnącego taflę szyby o wymiarach 3×2 m.

Wówczas to, chcąc przenieść ją na stojak, doszło do jej pęknięcia a jej fragment ugodził Przemysława K. w szyję przecinając tętnicę i żyłę szyjną po stronie prawej, co skutkowało masywnym krwotokiem. Mimo niezwłocznie udzielonej mu pomocy medycznej i przewiezienia do szpitala, ww. zmarł.

Ciało ww. zostało skierowane na sekcję. W sprawie podejmowane są czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności zaistniałego zdarzenia.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie