Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Dr Paweł Grzesiowski: Rządowy plan szczepień to plan marzycielski

Zdjęcie ilustracyjne

Dr Paweł Grzesiowski: Rządowy plan szczepień to plan marzycielski

Nie jest do zrobienia w naszych warunkach, jeśli ma być zrobione porządnie – mówił dr Paweł Grzesiowski o rządowym planie szczepienia przeciwko koronawirusowi 3,5 mln osób miesięcznie. Jednym z teoretycznych założeń jest to, że można zaszczepić 35 osób dziennie, w jednym punkcie szczepień. To jest całkowita teoria. Wystarczy jeden odczyn, który będzie wymagał dłuższej pomocy pacjentowi i cały ten plan 30 osób legnie w gruzach. Możemy przymierzać się do tego, że zaszczepimy 1-1,5 mln ludzi miesięcznie. A jeśli uda się więcej, to będzie bardzo dobrze. Z całą pewnością plan, który jest kreślony powinien być racjonalny, a nie marzycielski. A taki, moim zdaniem, w tej chwili ten szacunek jest – dodał immunolog.

Grzesiowski uważa też, że pośpiech w przypadku szczepień nie jest wskazany. Uważam, że jeżeli mamy podjąć decyzję świadomą o naszym zdrowiu, o jakimś leku czy szczepionce, którą mamy przyjąć, to ja nie chciałbym się spieszyć – mówił.

W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM dr Paweł Grzesiowski skomentował też wypowiedź prezesa firmy Pfizer, Alberta Bourli, który oświadczył, że nie zaszczepił się na koronawirusa, żeby nie blokować kolejki. Z punku widzenia wiarygodności i wizerunku firmy Pfizer to jest bardzo poważny cios. Nie wiem, dlaczego tak uważa ten człowiek – powiedział Grzesiowski.

Wkrótce cała rozmowa na RMF24.pl.