Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Dopłaty do węgla. SZOKUJĄCE USTALENIA ZNANEGO PORTALU

Zdjęcie ilustracyjne

Steinhoff: Dlaczego rekompensatą zostaną wyróżnieni tylko ci, którzy opalają mieszkania węglem?

„Ta koncepcja, która pojawiła się wczoraj w propozycji rządowej, jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej, poprzednia była niewykonalna, chwała Bogu, że rząd się z niej wycofał” – tak Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki komentował w Rozmowie w południe RMF FM przyjęty wczoraj przez rząd projekt ustawy o jednorazowym dodatku węglowym w wysokości 3 tys. zł.

„Zupełnie inną sprawą jest kwestia rozdystrybuowania beneficjentom tych 10 mld publicznych środków. I tutaj mam generalne zastrzeżenia” – mówił Steinhoff.

„Wszyscy obywatele naszego kraju płacą bardzo wysokie koszty ogrzewania swoich mieszkań. Bardzo mocno podniosły się ceny zarówno energii elektrycznej, jak i gazu. Nie potrafię sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tą rekompensatą zostaną wyróżnieni tylko ludzie, którzy opalają swoje mieszkania węglem” – stwierdził gość Rocha Kowalskiego.

Skąd na to pieniądze?

11,5 mld złotych, które mają zostać wypłacone w ramach dopłat do węgla, będzie pochodzić z funduszu przeciwdziałania COVID-19 – ustalił portal Wprost.pl.