Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Dla kogo bon turystyczny „1000+”? Wiceminister rozwoju odpowiada

Gut-Mostowy o bonie turystycznym 1000+: Dla zarabiających poniżej średniej krajowej

„Bon jest przeznaczony dla wszystkich pracujących na umowę o pracę do wysokości zarobków średniej krajowej, czyli do około 5200 złotych brutto. W naszym projekcie ok. 60 proc. pracujących Polaków miałoby dostęp do tego bonu” – powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pytany o bon turystyczny, który przygotowuje jego resort.

Dopytywany, dlaczego z bonu nie będą mogły skorzystać osoby zatrudnione na innych umowach, wiceminister odpowiedział: “Musimy jakiś kompromis zawrzeć. Koszt tego projektu jest przewidziany na około 7 miliardów złotych dla budżetu państwa. Z chwilą gdybyśmy zaproponowali projekt, który kosztowałby znacznie więcej, byłoby niebezpieczeństwo, że naszego budżetu nie byłoby na to stać” – stwierdził.

„Będzie to projekt, który ma wesprzeć szeroko rozumianą turystykę, czyli przede wszystkim usługi noclegowe, od agroturystyki, przez pensjonaty do hoteli, ale także biura podróży będą mogły być beneficjentami tego bonu i będą mogły pakietować poszczególne usługi turystyczne. Można będzie za tę kwotę tysiąca złotych wykupić kilka noclegów, ale także poprosić hotel, żeby tam się znalazły usługi turystyczne, np. spływ kajakowy, lub wejście do aquaparku” – wyjaśnił polityk. „To będzie karta w formie elektronicznej, karta pre-paidowa. Tylko i wyłącznie obiekty, które mają terminale, będą mogły z tego korzystać” – dodał.

Więcej na  RMF24.PL