Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Diecezja rzeszowska bierze udział w ogólnopolskiej akcji

RZESZÓW. Diecezja rzeszowska włączyła się w ogólnopolską akcję pt. ?Różaniec do granic?. Zbiega się ona z ważnymi dla narodu polskiego wydarzeniami. W przedsięwzięciu może wziąć udział nawet milion osób w skali kraju.

Wydarzenie będzie miało miejsce 7 października. Jest kontynuacją ubiegłorocznej ?Wielkiej pokuty?, która miała miejsce na Jasnej Górze. W naszej diecezji modlitwa różańcowa odbędzie się w wyznaczonych kościołach stacyjnych: Polany, Krempna, Gładyszów oraz Zdynia ? poinformował serwis diecezjalny.

Dlaczego akurat w ten dzień?

Ogólnopolska akcja odbędzie się 7 października br. wypada to w Święto Matki Bożej Różańcowej. Uroczystość została ustanowiona po bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała znacznie większą flotę muzułmańską. Dzięki temu wydarzeniu Europa została na tamten moment uchroniona przez islamizacją.

Dodatkowo bieżący rąk jest 140 rocznicą objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane przez Kościół objawienia maryjne w Polsce). To także 100 rocznica objawień fatimskich i również 100 różnica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jasny cel

Poprzez tę modlitwę chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która wzywa nas do odmawiania różańca ? informują organizatorzy. Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej ? dodają.

Chcąc wziąć udział w akcji, należy zarejestrować się poprzez stronę rozaniecdogranic.pl

PROGRAM WYDARZENIA

W kościołach ?stacyjnych? (wyznaczonych przez diecezje)
10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 Eucharystia
12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Po nabożeństwie eucharystycznym został przewidziany czas na posiłek i przejście lub przejazd na miejsce modlitwy różańcowej.

Na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski
14.00 Modlitwa różańcowa
15.30 Modlitwa na zakończenie