Developres zagra w Lidze Mistrzyń!

RZESZÓW. Do awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzyń siatkarkom z Rzeszowa brakowało tylko dwóch setów. Świetnie sprostały temu zadaniu!

Developres w meczu z Maribor musiał wygrać tylko dwa sety, by cieszyć się historycznym awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Wynikało to z ostatniego rezultatu, czyli zwycięstwa 3:1 rzeszowianek nad Nova KBM Branik Maribor.

Pierwszy set należał do zespołu z Rzeszowa. Zwycięstwo 25:15 to przede wszystkim zasługa przyjmujących Developresu. Helene Rousseaux oraz Jelena Blagojević grały bardzo równo. Jedynym jasnym punktem zespołu ze Słowenii, zarówno w tym secie, jak i w całym meczu była młoda atakująca Iza Mlakar.

Drugi set był walką o być albo nie być dla słoweńskiego zespołu. Okazało się, że to Developres przechodzi do fazy grupowej LM. Zwycięstwo 25:20, zapewniło historyczny sukces dla rzeszowskich siatkarek. W następnych partiach było widać rozluźnienie, wynikające ze zwycięstwa w dwóch setach, które już dawało pewność awansu. Stąd też w trzecim secie górą okazał się być Branik Maribor. Z kolei czwarta partia to wygrana i zakończenie meczu po przewagach 27:25 dla podopiecznych Lorenzo Micellego.

Developres Rzeszów ? Nova Branik Maribor 3:1 (25:15, 25:20, 20:25, 27:25)