Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Czy Rzeszów to dobre miejsce do znalezienia pracy?

Fot. Materiały reklamowe

Rzeszów to miasto z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą, liczące około 200000 mieszkańców. Znajdują się w nim m.in. Międzynarodowy Port Lotniczy Jesionka, Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSE). Czy Rzeszów to dobre miejsce do znalezienia pracy? Jakie oferty pracy przeważają? Które branże doskonale rozwijają się w rejonie? Sprawdźmy!

Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny – oferty pracy

Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny przyciągnął dużych inwestorów z kraju oraz ze świata. Na terenie Parku powstały zakłady z branży lotniczej oraz nowych technologii tj. BorgWarner Turbo SystemsMTU Aero Engines PolskaOPTeam S.A.Yanko Sp. z o. o.Systemy Informatyczne Set(h) Sp. z o.o. Stworzyły one tysiące miejsc pracy dla specjalistów, kierowców, magazynierów, pracowników produkcji oraz innych zawodów związanych z ich działalnością – bezpośrednio, ale i pośrednio. Oferty pracy w Rzeszowie dotyczące stanowisk w firmach działających w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym cieszą się dużym zainteresowaniem. Wiele z nich można znaleźć na portalu internetowym Aplikuj.pl.

Rzeszów – Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSE)

Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSE) w Rzeszowie, w której przedsiębiorcy mogą otrzymać pomoc publiczną w postaci zwolnień podatkowych przyciągnęła kolejnych inwestorów. Oferty pracy w SSE dotyczą m.in. zawodów tj.:

 • analitycy
 • testerzy oraz operatorzy systemów teleinformatycznych
 • administratorzy baz danych
 • informatycy oraz programiści
 • inżynierowie  – specjaliści elektroniki, automatyki oraz robotyki
 • kierowcy ciężarówek oraz autobusów
 • magazynierzy
 • pracownicy ochrony
 • operatorzy maszyn
 • pracownicy biurowi
 • przedstawiciele handlowi.

Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników jest olbrzymie. Miasto przyciąga studentów, którzy podejmują naukę na uczelniach państwowych oraz publicznych. Część studentów przybyłych spoza Rzeszowa, ze względu na możliwość podjęcia dobrze płatnej pracy w swoim zawodzie, pozostaje w mieście na stałe. Znajdują oni zatrudnienie w przemyśle lotniczym, maszynowym, AGD oraz farmaceutycznym. W mieście Rzeszów działał jeden z największych producentów leków w Polsce Polfa – obecnie w branży farmaceutycznej działają zagraniczne koncerny ICN Pharmaceuticals Inc. oraz Sanofi-Aventis, a także polska firma Chema-Elektromet.

Praca w Rzeszowie – gastronomia, hotelarstwo, szpitale, wojsko

W mieście znajdują się liczne obiekty gastronomiczne oraz hotele. Praca w Rzeszowie w zawodach tj. kucharze, pomoce kuchenne, kelnerki, pokojówki, sprzątaczki, menagerowie oraz kierownicy jest rozchwytywana zarówno przez personel z wykształceniem zawodowym, uczniów oraz studentów kształcących się do zawodu, jak i przez osoby wychowujące dzieci oraz pracowników z innych branż, dla których jest to praca dorywcza lub zatrudnienie tymczasowe. Miejsc pracy nie brakuje także w służbie zdrowia. Personel medyczny może znaleźć pracę w szpitalach publicznych oraz niepublicznych. Na terenie Rzeszowa działają dwie jednostki wojskowe oferujące kolejne miejsca pracy.

Jeśli ktoś zastanawia się, czy Rzeszów to dobre miejsce do znalezienia pracy, dojdzie do wniosku, że miasto otwiera przed nim szereg możliwości. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż oprócz wykształcenia zawodowego, niezwykle ważna jest znajomość języków obcych. Działające tutaj firmy prowadzą interesy z krajami z całego świata. Dziś znajomość języka angielskiego to minimum. Do wykonywania wielu zawodów konieczna jest znajomość drugiego języka obcego oraz ciągłe doszkalanie się w swoim fachu.

artykuł sponsorowany