Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Czy PiS poprze Marcina Warchoła w wyborach na prezydenta Rzeszowa?

Fot. Facebook.com @warcholpl

Czy Prawo i Sprawiedliwość poprze Marcina Warchoła w wyborach na prezydenta Rzeszowa? „To będzie przedmiot refleksji przede wszystkim struktur lokalnych PiS” – stwierdził Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Jarosław Sellin. „Ja bym chciał usłyszeć opinię struktur PiS z Rzeszowa: jak oceniają tę już zadeklarowaną propozycję” – zaznaczył.

W internetowej części rozmowy Krzysztof Ziemiec pytał wiceministra kultury również o to, kto będzie decydował o podziale pieniędzy z Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów, który ma powstać po wprowadzeniu podatku od reklam.

„Podpis ostateczny pod tymi wnioskami składa minister. I jakichś korekt może dokonywać, ma do tego prawo. Natomiast zasadniczy trzon tych decyzji jest podejmowany w komisjach” – wyjaśniał Jarosław Sellin.

Według posła PiS, sytuacja, w której politycy będą przyznawać dotacje mediom, nie jest niczym nadzwyczajnym.

„Rząd dysponuje budżetem, funduszami. I to jest normalne w każdym państwie demokratycznym. A rząd jest wyłaniany w demokratycznych wyborach, Polacy podejmują decyzję, kto te nasze wspólne pieniądze rozdziela. Raz to robią jedni, kiedy indziej robią to drudzy. To zależy od wyników wyborów” – stwierdził Sellin.

Cała rozmowa na RMF 24.