Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Czy kupować bilet lotniczy na majówkę? Ekspert: Wstrzymałbym się jeszcze do poniedziałku

Zdjęcie ilustracyjne

„Tak naprawdę taki najgorszy scenariusz, o którym mówimy w tej chwili, to ograniczenie cywilnej przestrzeni powietrznej nad rejonem warszawskim do minimum. Oznaczałoby to, że lotnisko Chopina działałoby tylko w godzinach 9-17, ponieważ na tyle pozwoliłby stan kadrowy liczby kontrolerów.

A de facto oznacza to, że ruch lotniczy nie tylko na lotnisku Chopina, ale też np. w porcie w Modlinie, byłby zredukowany do minimum, bo musimy pamiętać o tym, że w ciągu tych 8 godzin obsługiwany będzie nie tylko ruch pasażerski, ale też samoloty prezydenta, samoloty rządowe, czy ruch cargo, który w obecnej sytuacji – wojny w Ukrainie – ma priorytet. Więc minimalny poziom ruchu lotniczego w Warszawie i Modlinie” – mówił w Rozmowie w południe w RMF FM Mariusz Piotrowski, ekspert lotnictwa z Fly4Free.

Mariusz Piekarski pytał też swojego gościa, o to, czy poleciłby pasażerom kupienie biletu lotniczego na majówkę.

„Mam bilet lotniczy na majówkę, mam wylot 1 maja. Wstrzymam się z decyzją (czy polecę – przyp. red.) do początku przyszłego tygodnia. Jeżeli chodzi o poradę, czy kupować, czy nie kupować biletów, to też pewnie wstrzymałbym się jeszcze do poniedziałku, ponieważ wciąż mamy nadzieję, że te rozmowy zakończą się powodzeniem. Dopóki Eurocontrol nie poinformowała o wszczęciu procedury „massive cancellations”, to wciąż jest nadzieja, że ten kryzys uda się okiełznać” – podkreślił.

Cała rozmowa na Rmf24.pl