Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Czesław Siekierski „jedynką” Koalicji Europejskiej na Podkarpaciu

Fot. siekierski.pl

Kampania do Parlamentu Europejskiego nabiera tempa. Wiemy już, że „jedynką” PiS na Podkarpaciu będzie dotychczasowy europoseł Tomasz Poręba. Jednak kto poprowadzi listę Koalicji Europejskiej?

Od dłuższego czasu pojawiały się głosy, że to miejsce przypadnie kandydatowi PSL.

W Lublinie jedynkę otrzyma Krzysztof Hetman, na Mazowszu Jarosław Kalinowski i na Podkarpaciu Czesław Siekierski – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Piotr Zgorzelski, poseł PSL.

Według nieoficjalnych jeszcze informacji, „dwójką” Koalicji Europejskiej na Podkarpaciu będzie europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska.

Kim jest Czesław Siekierski?

Czesław Siekierski ma 66 lat. Jest politykiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W swojej karierze zawodowej był m.in. sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od 2004 roku jest europosłem. W aktualnej kadencji Parlamentu Europejskiego pełni bardzo ważną funkcję, jest przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kandydatura europosła z województwa świętokrzyskiego na Podkarpaciu nie powinna dziwić. Wybory do Parlamentu Europejskiego, jak przyznają politycy różnych opcji mają raczej charakter ogólnopolski, a nie lokalny. Popularny polityk PiS Ryszard Czarnecki będzie kandydował po raz czwarty do Parlamentu Europejskiego, za każdym razem z innego okręgu.

Jest wiele krajów, w których istnieje tylko jedna lista krajowa, żeby nie było tego pomieszania. Mamy taką ordynację, że mamy 13 okręgów i bardzo często wyborcy myślą, że ktoś jest z jego, czy jej okręgu. Natomiast, naszym zadaniem jest jednak reprezentowanie Rzeczpospolitej jako całości – powiedział w rozmowie RMF, europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.