Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Co może jeść york terrier?

Posiadanie psa wiąże się z koniecznością zapewniania mu możliwe jak najlepszych warunków bytowych. Tylko w taki sposób można wpłynąć na dobre samopoczucie psa i zwiększyć chęć do codziennej zabawy. Warto także zadbać o wysokiej jakości żywność, której celem jest dostarczenie yorkowi niezbędnych witamin i minerałów.

Osoby decydujące się na zakup psa wspomnianej rasy powinny pamiętać, że zwierzęta cechują się niewielkimi rozmiarami. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na przyrządzane jedzenie. Do najczęściej wybieranych przez właścicieli psów produktów należą między innymi mięso, warzywa i owoce. Ostatni z wymienionych rodzajów pożywienia jest źródłem łatwostrawnych cukrów oraz błonnika. Wpływa to bardzo dobrze na energię i samopoczucie yorka.

Ustalając dietę czworonogowi, należy zwrócić uwagę także na nabiał. Jest to źródło witamin oraz białka, które niezwykle korzystnie wpływają na stan kości. To bardzo ważne zarówno na wczesnym etapie rozwoju psa, jak i w dojrzalszym wieku. Yorki uwielbiają także siemię lniane będące źródłem tłuszczów. Jest to produkt stosunkowo tani, który można kupić online. Strona internetowa piesotto.pl umożliwia szybkie zamówienia pożywienia. W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących poszczególnych produktów można skontaktować się z biurem obsługi klienta.

Więcej informacji dotyczących właściwego żywienia yorków można znaleźć na stronie: https://blog.piesotto.pl/co-jedza-york-teriery/

Właściwa pielęgnacja

Pies opisywanej rasy powinien być nie tylko karmiony wysokiej jakości produktami, ale także powinno się zadbać o jego pielęgnację. Właściciele czworonogów zwracają szczególną uwagę na konieczność wykonywania regularnych kąpieli. Podczas ich trwania można skorzystać ze specjalnych środków myjących, które posiadają europejskie certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

Dobrze odżywiony i świetnie wyglądający york jest skłonny do zabawy zarówno z dziećmi, jak i osobami dorosłymi. Czworonogi tej rasy bardzo szybko uczą się np. poleceń właściciela.