Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Bracia Figo Fagot będą w Rzeszowie. Wiemy kiedy!

Fot. facebook.com/ Bracia Figo Fagot

RZESZÓW.

Już w najbliższy piątek w rzeszowskim klubie Pod Palmą zagra zespół  Bracia Figo Fagot. Ceny biletów ustalono na poziomie 40/45 złotych. Start to godzina 19.

Za datę powstania zespołu Bracia Figo Fagot uznaje się wrzesień 2010 roku. Założenie zespołu wiąże się z potrzebami serialu Kaliber 200 Volt, który był emitowany w jednej z muzycznych telewizji. Zespół tworzą ?Figo – Fabian Barłoś?, czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz ?Fagot – Szymon Filip Barłoś?, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty). Najbardziej rozpoznawalnym utworem zespołu jest ?Bożenka?.

Sukces, sukces, sukces

W maju 2012 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu ?Na Bogatości?. Niebywały sukces został osiągnięty już na tydzień przed premierą. Płyta znalazła się wówczas na pierwszym miejscu przedsprzedaży empik.com w rankingu TOP 50. Singlem, który promował wydawnictwo był utwór ?Bożenka?. Na chwilę obecną teledysk do utworu w serwisie YouTube zanotował już 19 mln wyświetleń!

Aktualnie zespół koncertuje po całej Polsce, gdzie na ich koncertach gromadzą się tłumy wiernych fanów. Skoczność i ciekawe teksty utworów sprawiają, że kariera zespołu ciągle się rozwija. Chociaż znajdują się i takie osoby, które twierdzą, że wszystkie piosenki Figo Fagot mają tzw. drugie dno.