Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Biskup Milewski o pedofilii w Kościele: Wstydzę się. Mam już dosyć tej sytuacji

Zdjęcie ilustracyjne

Bp Milewski o pedofilii w Kościele: Wstydzę się. Mam już dosyć tej sytuacji

„Jak miliony katolików Polsce, po prostu mam już dosyć tej sytuacji. Ja się po prostu wstydzę i nie chciałbym dalej być w Kościele, w którym są przestępstwa, księża, którzy nie powinni być księżmi i uważam, że musi się coś zmienić. Absolutnie” – stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM bp Mirosław Milewski. „Musi mieć miejsce coś takiego, jak rewolucja moralna w myśleniu biskupów. Nie ma czasu na zastanawianie się: ‘czy, jak’. Tylko ‚jak bardzo’ musimy iść do przodu w tych sprawach. Trzeba (…) na pewno karać pedofilów zdecydowanie bardziej surowo” – ocenił stanowczo biskup pomocniczy płocki. Według niego, w przypadku udowodnienia kapłanowi czynów pedofilskich, „powinien on być automatycznie usuwany z szeregów kapłańskich”.

Wśród problemów Kościoła biskup dostrzega też „środowiska homoseksualne”. „Trzeba odciąć wreszcie zasilanie szeregów kapłańskich przez księży o skłonnościach homoseksualnych” – dodał. W rozmowie z Robertem Mazurkiem bp Milewski przyznał, że jego kuzyn jest gejem. „Jest bardzo sympatycznym człowiekiem. Lubimy się, znamy” – stwierdził gość RMF FM.

Więcej na RMF24.pl.