Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Bezdomnego mężczyznę z urazami głowy znaleźli mieszkańcy. Jest areszt dla 19-letniego sprawcy zabójstwa

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach w dniu 25 stycznia 2022 r. wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania w dniu 13 stycznia 2022 r. w Sędziszowie Małopolskim, woj. podkarpackiego ciężkich obrażeń ciała u Sławomira K. w postaci obrażeń w okolicach głowy, w następstwie których w dniu 24 stycznia 2022 r. nastąpiła jego śmierć tj. o czyn z art. 156 § 3 k.k. w zw. z art. 156 § 1 pkt 2 k.k.

Do zdarzenia doszło na początku bieżącego roku, tj. 13 stycznia w piwnicy jednego z bloków w Sędziszowie Małopolskim. Nieprzytomnego bezdomnego 40-letniego mężczyznę – Sławomira K. z urazami głowy znaleźli mieszkańcy bloku przy ul. Osiedle Młodych, którzy powiadomili służby ratunkowe i Policję. Ciężko ranny pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie w dniu 24 stycznia 2022 r. zmarł.

Pierwsze ustalenia wskazywały, że mężczyzna mógł ulec nieszczęśliwemu wypadkowi i doznać urazu. Jednak podjęte czynności procesowe, w tym zeznania przesłuchanych w trakcie prowadzonego śledztwa świadków, dały podstawę do stwierdzenia, że do śmierci mężczyzny doprowadziła inna osoba.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, iż do śmierci nietrzeźwego bezdomnego doszło na skutek obrażeń ciała jakie zadał mu 19-letni mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego, Jordan K. Wymieniony zadał mu dwa ciosy pięścią w twarz, w wyniku których pokrzywdzony upadł na podłogę, po czym leżącego na podłodze twarzą do ziemi pokrzywdzonego kopał do nieprzytomności w głowę, czym spowodował u niego liczne obrażenia w okolicach głowy, których następstwem była śmierć Sławomira K. w szpitalu w dniu 24 stycznia 2022 r.

Następnie w dniu 7 czerwca 2022 roku Jordanowi K. ogłoszono zarzut zabójstwa, tj. przestępstwa z art. 148 § 1 k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego w całości przyznał się do jego popełnienia i złożył szczegółowe wyjaśnienia znajdujące odzwierciedlenie w pozostałym zgormadzonym materiale dowodowym.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ropczycach w dniu 8 czerwca 2022 r. Sąd Rejonowy w Ropczycach zastosował wobec Jordana K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.Ponadto zarzut polegający na nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu, tj. o przestępstwo z art. 162 § 1 k.k., usłyszał bezpośredni świadek zdarzenia – Kamil K., który przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Przestępstwo z art. 148 § 1 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3, karą 25 lat pozbawienia wolności alba karą dożywotniego pozbawienia wolności. Przestępstwo z art. 162 § 1 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na chwilę obecną tut. Prokuratura nie udziela dalszych informacji.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie