Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Będzie nowy most na ważnej drodze w regionie!

Zdjęcie ilustracyjne

Podpisaliśmy umowę na rozbiórkę istniejącego przepustu i budowę nowego mostu drogowego w ciągu drogi krajowej nr 28 w m. Śliwnica – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST ze Stalowej Woli. Wartość robót to ponad 2,5 mln zł, a termin realizacji to 5 miesięcy od daty podpisania umowy.

Przepust pod DK28 został wybudowany w 1964 roku. Potok, który przechodzi pod drogą ma charakter górski w związku z tym zachodzi konieczność przebudowy istniejącego przepustu na most.

W zakres prac wchodzi m.in. rozbiórka istniejącego przepustu i budowa mostu drogowego wraz z bezpośrednimi dojazdami i infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi. Nowy most będzie miał konstrukcję z żelbetowych prefabrykowanych elementów ceowych ustawionych na ławach fundamentowych wykonywanych na „mokro”. Obiekt posadowiony będzie bezpośrednio na warstwie betonu C12/15. Dno i skarpy cieku zostaną umocnione kamieniem łamanym. W ramach zadania przebudowany zostanie także fragment drogi krajowej nr 28.

źródło: gov.pl (GDDKiA)