Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Będzie jesienna fala koronawirusa?

Jesienna fala koronawirusa? Prof. Horban: Jesteśmy optymistami

„Doradcy nie podejmują decyzji. Rada nie może nic kazać. Rada tylko wydaje opinie” – mówił prof. Horban pytany, czy nie ma sobie nic do zarzucenia w walce z pandemią koronawirusa. „Nie sądzę, żeby rząd i obywatele zachowywali się w tej sytuacji biernie. (To były – red.) dwa lata kompletnej zmiany sytuacji ekonomicznej i społecznej” – dodał szef Rady ds. Covid-19.

Horban był pytany także o prognozy na jesień. Czy czeka nas kolejna fala koronawirusa? „Jesteśmy umiarkowanymi optymistami. Jeżeli 90 proc. ludzi w Polsce ma przeciwciała, jeżeli jest szczepionka – należy ją zacząć stosować u tych, którzy się nie zaszczepili i u tych, którzy mają uszkodzony układ immunologiczny –  wirus raczej będzie ewoluował w kierunku łagodności” – przewiduje profesor.

Robert Mazurek zapytał swojego gościa także o to, czy czuje się dziś celebrytą. „Myślę, że z każdym dniem coraz mniej jestem rozpoznawalny. I dobrze mi z tym” – odparł Horban.

Więcej na RMF24.pl