Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Będą przymusowe szczepienia? Minister Dworczyk odpowiada

Dworczyk: Nie wprowadzimy przymusowych szczepień na Covid-19

„Dorośli Polacy nie są niestety przyzwyczajeni do szczepień” – mówił Michał Dworczyk w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. „Nie mamy co się oszukiwać, że nagle wymyślimy kolejną akcję promocyjną i że tu się coś zmieni, bo akcji promocyjno-informacyjnych było już naprawdę bardzo dużo i wszelkie możliwe sposoby wykorzystywane też w innych krajach, były wykorzystane” – dodał Dworczyk.

Zdaniem szefa kancelarii premiera są tylko dwie możliwości, żeby drastycznie zwiększyć odsetek zaszczepionych Polaków. „Jedna to jest długofalowa akcja edukacyjna, ale tu nie będzie szybkich efektów. Jeśli ktoś by chciał szybki efekt, to są przymusowe szczepienia. My nie chcemy wprowadzać przymusowych szczepień” – mówił.

Robert Mazurek zapytał swojego gościa także o negocjacje z Czechami ws. kopalni i elektrowni w Turowie. „Cały czas trwa dialog z Czechami dot. szczegółów porozumienia. Prowadzi te rozmowy minister klimatu i mam nadzieję, że ta sprawa znajdzie szczęśliwy finał. Natomiast na pewno nie ułatwia jej fakt, że jesienią tego roku w Czechach będą miały miejsce wybory”- odparł szef kancelarii premiera.

Całość rozmowy na RMF24.pl.