Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Będą kolejne odejścia z obozu rządzącego?

Wojciech Maksymowicz: Mam szacunek do Jarosława Gowina. Rozstaliśmy się, ale widzę możliwość dalszej współpracy

„Mam duży szacunek dla Jarosława Gowina. Rozstaliśmy się, ale to nie znaczy, że nie widzę możliwość dalszej współpracy. Wręcz przeciwnie” – mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Wojciech Maksymowicz, poseł koła parlamentarnego Polska 2050. Czy gość Marcina Zaborskiego – do niedawna członek koalicji Zjednoczonej Prawicy – próbował przekonać Jarosława Gowina, by spróbował współpracować z Hołownią? „Po moich rozmowach z Hołownią przekazałem też informacje swoje, że jest to człowiek, który jest godnym szacunku wizjonerem i warto połączyć siły” – odpowiada Maksymowicz. Co na to premier Gowin? „Jest człowiekiem kulturalnym, więc nie podsumowuje tego typu rozmów” – mówi polityk.

Czy Maksymowicz namawia innych polityków z Porozumienia, by poszli w jego ślady, zmienili barwy i dołączyli do ugrupowania Hołowni? „Nie prowadzę takiej rozmowy, to są wybory własne. (…) To do czego bym namawiał, to do gotowości na możliwą współpracę. I Porozumienie i Polska 2050 są ugrupowaniami mającymi zdolność do konsolidacji działań” – uważa gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Pytany o to, czy Szymon Hołownia powiedział mu, iż musi być gotowy na przyspieszone wybory 10 października 2021, Maksymowicz odpowiada: „Szymon Hołownia jest bardzo łebskim, młodym człowiekiem, wygląda na to, że na taką ewentualność trzeba być przygotowanym. Jest ona realna” – stwierdza Maksymowicz.

źródło: RMF24.pl