Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Andrzej Zybertowicz: Prezydent jest przeciwny aborcji w jakiejkolwiek postaci

Andrzej Zybertowicz: Prezydent jest przeciwny aborcji w jakiejkolwiek postaci

„Prezydent jest przeciwny aborcji w jakiejkolwiek postaci, ale jest też odpowiedzialny za społeczeństwo jako całość” – przyznał Andrzej Zybertowicz w Porannej rozmowie w RMF FM. Doradca Andrzeja Dudy odniósł się także do propozycji polityków Prawa i Sprawiedliwości, by wymusić na Trybunale Konstytucyjnym, taką interpretację orzeczenia z 22 października, która pozostawi pole manewru w kwestii aborcji. „Nie wiem, czy można z jednej strony wydawać orzeczenia, a potem samemu korygować jego zakres poprzez uzasadnienie” – odpowiedział gość Roberta Mazurka.

Podczas Porannej rozmowy w RMF FM poruszono także kwestię sporu Zbigniewa Ziobry z Mateuszem Morawieckim.  „W każdym sporze prezydent wybiera to, co ocenia jako dobro państwa. W jednej konfiguracji przyznaje rację premierowi, który zawsze ma priorytet w artykułowaniu interesu państwa, ale może też uznać, że któryś z ministrów lepiej wyraża to, co jest istotne dla całego państwa” – skomentował Andrzej Zybertowicz. „Mam wrażenie, że spora część istotnych polityków dobrej zmiany nie uświadamia sobie, że gdy przyjdzie do wyborów parlamentarnych za trzy lata, to postawa prezydenta może być kluczowa dla losów wyborów” – dodał.

Więcej na RMF24.pl