Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego będzie w Rzeszowie

Fot. youtube.com

RZESZÓW. W najbliższy czwartek tj. 23 listopada Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego spotka się z mieszkańcami. Spotkanie odbędzie się w murach WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ulicy Cegielnianej 14. Tematem wydarzenia jest ?Być sędzią?. Organizatorem KOD Podkarpackie.

Andrzej Rzepliński urodził się Ciechanowie w 1949 roku. Jest profesorem nauk prawnych, aktualnie sędzią Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. W latach 2010-2016 był prezesem tegoż Trybunału. Do 1981 należał do PZPR, z której został usunięty na początku stanu wojennego. Pod koniec lat 70. był II sekretarzem POP w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. W latach 80. należał do ?Solidarności?. Prywatnie jest żonaty i ma dwie córki. Został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.