Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Andrzej Kowal ponownie trenerem Resovii. Czy uratuje klub?

RZESZÓW. Asseco Resovia Rzeszów w wydanym dzisiaj oświadczeniu poinformowała, że klub rozwiązał umowę z dotychczasowym trenerem zespołu Roberto Serniottim. W związku z zaistniałą sytuacją, funkcję pierwszego trenera przejął były, jednak wieloletni szkoleniowiec rzeszowskiego zespołu Andrzej Kowal.

Wśród największych sukcesów Kowala z Resovią znajduje się Mistrzostwo Polski. Rzeszowski zespół z pewnością chciałby powrócić do walki o najwyższe cele. Jednak miniony sezon, po którym odszedł Andrzej Kowal, jak i obecny pod wodzą Roberto Serniottiego nie daje radości kibicom. Po ostatnim meczu, przegranym z Onico Warszawa 0:3 miarka niezadowolenia z wyników zespołu przebrała się. Resovia po 12 rozegranych meczach, znajduje się dopiero na 6 miejscu w tabeli.

Przed Andrzejem Kowalem niewątpliwie bardzo trudne zadania. Powraca do roli pierwszego trenera zespołu. Z pewnością oczekiwania będą ogromne. Kibice wybaczą niezbyt dobry miniony sezon pod wodzą Kowala, jeśli teraz wyniki zespołu będą dobre. Andrzej Kowal kwalifikacje ma, jednak czy ponowne wejście do tej samej rzeki okaże się słuszne?