Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Akcja „Znicz 2019” na terenie Rzeszowa i powiatu. Doszło do 4 wypadków, jeden z nich okazał się tragiczny

Fot. policja.pl

RZESZÓW/POWIAT RZESZOWSKI. Policjanci podsumowali trwającą od czwartku do niedzieli akcję „Znicz 2019”. Na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego doszło do 4 wypadków. Niestety jeden z nich okazał się tragiczny. W Woli Cichej zginął 19-letni pieszy potrącony przez autobus. W pozostałych wypadkach ranne zostały 4 osoby. W tym okresie doszło również do 43 kolizji, a policjanci ujawnili 2 kierujących pod wpływem alkoholu i 3 pod wpływem środków odurzających.

Mimo, iż w tym roku rzeszowscy policjanci odnotowali mniej wypadków, a natężenie ruchu było nieco mniejsze niż w latach ubiegłych, na terenie powiatu rzeszowskiego doszło tragicznego wypadku. W czwartek przed godz. 18 w Woli Cichej, na drodze krajowej nr 9, 65-letni kierujący autobusem – jadąc w kierunku Głogowa Małopolskiego – potrącił pieszego. 19-letni obywatel Mołdawii, w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Kierujący autobusem był trzeźwy.

Oprócz tego tragicznego zdarzenia, policjanci odnotowali  jeszcze 3 inne wypadki, w których 4 osoby zostały ranne. Od czwartku do niedzieli doszło do 43 kolizji.  Policjanci ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich to 19-letni kierujący motorowerem, który spowodowała kolizję. 3 osoby wsiadły za kierownicę będąc pod wpływem środków odurzających.

W akcji uczestniczyło ponad 330 policjantów różnych pionów, których wspierali funkcjonariusze żandarmerii wojskowej i straży miejskiej.

źródło: policja.pl