Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Adamczyk: W działaniach rządu nie ma ideologii

Adamczyk: W działaniach rządu nie ma ideologii

W internetowej części programu Krzysztof Ziemiec zapytał Andrzeja Adamczyka, dlaczego program „Mieszkanie plus” okazał się porażką rządu. „W 2018-2019 r. miał zostać włączony taki silnik, który miał przyspieszyć realizacje tych inwestycji. Nie wiem, co stało się w ostatnich 2,5-latach, że ten program nie wystartował z taką mocą, prędkością. W 2017 r. przygotowaliśmy i przyjął Sejm odpowiednia ustawę o krajowym zasobie mieszkaniowym. Potem zwyciężyła inna koncepcja i dzisiaj efekt mamy taki, że przygotowywana jest kolejna zmiana ustawowa” – odpowiedział minister infrastruktury. „Okazało się, że koncepcja takiej bardzo głębokiej współpracy z deweloperami, z rynkiem, który realizuje budowę mieszkań nie przynosi efektów w postaci masowej ilości mieszkań niedrogich, na wynajem, których oczekują Polacy” – dodał Adamczyk

Ziemiec przytoczył też Adamczykowi słowa Jarosława Gowina, który stwierdził, że po prawej stronie sceny politycznej też jest za dużo ideologii. „To jest opinia pana premiera Jarosława Gowina. Ja nie widzę ideologii w twierdzeniu, że inwestycje napędzają polską gospodarkę. Nie widzę jakiejś szczególnej ideologii w dbałości o to, żeby edukacja w szkole była realizowana w tym  trudnym okresie w sposób gwarantujący każdemu uczniowi dostęp do wiedzy i edukacji. Nie widzę ideologii w tym, o czym mówi pan premier Mateusz Morawiecki, że bezpieczeństwo na polskich drogach, w miastach i miasteczkach jest priorytetem rządu” – skomentował minister infrastruktury.

W programie padło też pytanie o opóźnienie przy budowie tunelu – elementu południowej obwodnicy Warszawy. „Na wakacje przyszłego roku pojedziemy południową obwodnicą Warszawy, pojedziemy też tunelem” – zapewnił Adamczyk.

Rozmowa na RMF24.PL