Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

63-latek spod Rzeszowa stracił dorobek całego życia. Fakt.pl: musiał zamieszkać w KURNIKU!

Fot. blazowa.com.pl

GMINA BŁAŻOWA. Zbigniewa Kowala (63 lata) z Nowego Borka pod Rzeszowem w krótkim odstępie czasu spotkały dwa nieszczęścia. Stracił pracę a następnie cały dom w wyniku pożaru. Jak informuje portal fakt.pl musiał zamieszkać w kurniku.

Był na polu i zbierał ziemniaki. Dostrzegł słup dymu. Rzucił wszystko i zaczął biec na ratunek. Ale nie było co ratować. Budynek płonął jak pochodnia. Bezlitosne języki ognia trawiły cały dorobek życia. Zostały tylko zgliszcza – widok, który gospodarzowi rozdziera serce – informuje fakt.pl.

Ale mężczyzna nie poddaje się i nie traci nadziei. Nie chce się wyprowadzać, tułać po świecie. Chce zostać na ojcowiźnie. Ocalały tylko rozwalająca się obora i kurnik, który mężczyzna próbuje zaadaptować na mieszkanie – czytamy w artykule.

Cały artykuł znajduje się tutaj.

Apel Urzędu Gminy w Błażowej

Urząd Gminy w Błażowej wystosował apel o pomoc poszkodowanemu (jego treść publikujemy poniżej).

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową lub rzeczową dla Pana Zbigniewa Kowala – pogorzelca z miejscowości Nowy Borek (Przylasek Duży) Gmina Błażowa.
W dniu 11 września 2021 roku w miejscowości Nowy Borek doszło do pożaru budynku mieszkalnego Pana Zbigniewa Kowala. Ogień strawił cały budynek mieszkalny wraz z całym wyposażeniem (tj.: meble, armatura łazienkowa, sprzęt AGD i RTV, przedmioty codziennego użytku).

Dramat spowodował ogromne straty materialne i psychiczne. Poszkodowany stracił dorobek całego swojego życia pozostając bez środków do życia i dachu nad głową.

Obecnie Pan Zbigniew Kowal własnymi siłami stara się zaadaptować część budynku gospodarczego na pomieszczenia mieszkalne. Budynek wymaga gruntownego remontu i modernizacji tj. m.in. wykończenia ścian oraz podłóg, wymiany dachu, dobudowania łazienki, a także doposażenia w niezbędne meble, sprzęt gospodarstwa domowego oraz przedmioty użytku codziennego. Niezbędne jest również zaopatrzenie budynku we wszelkie media tj. przyłącza prądu, wody, kanalizacji, ogrzewania (do których na dzień dzisiejszy ww. nie ma dostępu), jak również z uwagi na zbliżający się okres jesienno – zimowy niezbędna jest budowa komina i docieplenie budynku.

Pomimo natychmiastowej doraźnej pomocy poszkodowany, który jest osobą samotną nie jest w stanie samodzielnie przezwyciężyć dramatu, w którym się znalazł dlatego apelujemy do wszystkich osób dobrej woli o pomoc finansową.

Wpłat można dokonywać na konto:

BS Błażowa 15 9158 0001 2001 0001 9031 0001
z dopiskiem „Pomoc dla pogorzelca z Nowego Borku”

Nie możemy pozostać obojętni na los człowieka dotkniętego nieszczęściem. Postarajmy się na miarę naszych możliwości wesprzeć potrzebującego. Każda nawet najmniejsza wpłata pozwoli Panu Zbigniewowi Kowalowi przywrócić wiarę i nadzieję w lepsze jutro.

Jednocześnie już dzisiaj dziękujemy w imieniu poszkodowanego  wszystkim osobom i instytucjom za ofiarowaną pomoc i dokonane wpłaty.

W razie chęci uzyskania jakichkolwiek informacji lub przekazania pomocy rzeczowej dla poszkodowanego prosimy o kontakt z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Błażowej, ul. 3 Maja 15, 36 – 030 Błażowa, osobiście lub pod numerem telefonu: 17 / 2297002 wew. 58 (na obecną chwilę niezbędne są materiały budowlane do budowy komina i łazienki oraz docieplenia budynku i sprzęt gospodarstwa domowego)

źródło: fakt.pl, blazowa.com.pl