Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

56-letni bezdomny płonął w centrum Rzeszowa. Policja prosi o pomoc

Zdjęcie ilustracyjne

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo dotyczące zdarzenia do którego doszło w dniu 24 sierpnia 2019 roku przy ulicy Zamkowej w Rzeszowie, kiedy to około godz. 21.15 przechodzące nieopodal osoby zauważyły dym i płomienie wydostające się z drzewa, a także mężczyznę, który utknął w jego wnętrzu.

Świadkowie zdarzenia podjęli próbę ugaszenia pożaru, następnie czynności te przejęli wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji, a także Straży Pożarnej. Z wnętrza drzewa wydobyto mężczyznę z licznymi poparzeniami powierzchni ciała. Pokrzywdzony został przetransportowany do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie na skutek doznanych obrażeń zmarł. W sprawie tej wszczęto śledztwo o czyn z art. 151 kodeksu karnego.

Jak ustalono, zmarłym jest 56 – letni bezdomny mężczyzna. Na obecnym etapie postępowania wykonywane są dalsze czynności zmierzające do ustalenia bliższych okoliczności zdarzenia, dlatego też osoby które były jego świadkami lub posiadają wiedzę na temat wskazanego pożaru, proszone są o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie