Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

42-latek od dłuższego czasu znęcał się nad rodziną! Teraz grozi mu 5 lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne

Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował tymczasowy areszt dla 42-latka, który zaatakował swojego ojca nożem. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad rodziną. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

W ubiegłą niedzielę policjanci zostali wezwani na interwencję w związku z przemocą domową. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali pijanego 42-latka. Mężczyzna w miejscu zamieszkania wszczął awanturę, podczas której wyzywał i groził swojemu ojcu. Następnie zaatakował starszego mężczyznę nożem, raniąc go w dłoń.

Jak ustalili łańcuccy policjanci, nie był to pierwszy przypadek przemocy domowej w tej rodzinie. Mężczyzna od dłuższego czasu nadużywa alkoholu i znęca się nad najbliższymi. 42-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Jednocześnie, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 42-latka. Wczoraj Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Policja ponownie apeluje o zgłaszanie każdego przypadku przemocy domowej. Pamiętajmy, że każdy ma prawo czuć się bezpiecznie. Nie wstydźmy się szukać pomocy. Zareagujmy nim będzie za późno.

źródło: policja.pl