Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

37-latek groził pozbawieniem życia operatorom Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie

Zdjęcie ilustracyjne

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-latek, który znieważał i groził pozbawieniem życia pracownikom kilku instytucji. Mężczyzna bezpodstawnie wzywał służby ratunkowe i próbował wpływać na decyzje administracyjne.

Dębiccy policjanci zakończyli postępowanie dotyczące znieważania i grożenia pozbawienia życia operatorom Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie, funkcjonariuszom publicznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy oraz pracownikom placówki handlowej. Sprawca groził i znieważał pracowników poszczególnych instytucji, po tym jak jego oczekiwania nie były spełniane.

Policjanci, którzy wykonywali czynności w tych sprawach ustalili, że 37-letni mężczyzna bezpodstawnie wzywał służby ratunkowe oraz próbował wpływać na decyzje administracyjne funkcjonariuszy publicznych.

Mężczyzna został zatrzymany w piątek, 30 września. Jeszcze tego samego dnia, przedstawiono mu zarzuty. 37-latek nie przyznał się do winy i nie składał wyjaśnień. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

źródło: policja.pl