Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

29-letni mieszkaniec Rzeszowa oskarżony o włamania. Straty powyżej 39 tys. złotych!

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa. Marcin Ł. jest oskarżony o dokonanie 29 przestępstw kradzieży  z włamaniem do piwnic na terenie Rzeszowa.

Części włamań Marcin Ł. dopuścił się działając wspólnie i w porozumieniu z innym ustalonym mężczyzną. Łukasz B. jest aktualnie poszukiwany. W wyniku działań Marcina Ł. i Łukasza B. pokrzywdzeni utracili mienie o łącznej wartości przekraczającej 39 tysięcy złotych. W toku postępowania udało się odzyskać 1/3 skradzionego mienia.

Pomimo tego, że Marcin Ł. został ukarany za kradzieże z włamaniem wyrokiem Sądu Rejonowego w Rzeszowie z dnia 10.04.2017 r., już następnego dnia po wydaniu wyroku skazującego i zwolnieniu go z Aresztu Śledczego rozpoczął nową serię włamań.

W dniu 23.05.2017 r. zatrzymano Marcina Ł., który od tego czasu do chwili obecnej przebywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Marcin Ł. przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał karze uzgodnionej z prokuratorem.