Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

1 września uczniowie wrócą do szkół? Wiceminister zdrowia odpowiada

Zdjęcie ilustracyjne

1 września uczniowie wrócą do szkół? Wiceminister zdrowia: Decyzja pod koniec sierpnia

„Bardzo chciałbym, żeby tak się stało, żeby młodzież o 1 września zaczęła uczęszczać do szkół” – stwierdził w Rozmowie w samo południe w RMF FM wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska. Podkreślał, że na dziś ministerstwo rekomenduje taki powrót. Zaznaczał jednak, że „w medycynie nie ma rzeczy ‚na pewno'”. „To będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej, która jest dynamiczna. (…) Ta decyzja będzie podjęta już pod koniec sierpnia – tydzień czy dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego” – tłumaczył Kraska.

Dopytywany czy jest brany pod uwagę scenariusz, w którym dzieci w szkołach będą uczyły się na zmianę, gość RMF FM ocenił, że „jest to jakieś rozwiązanie, aczkolwiek to są rozwiązania techniczne, które będą rozważane także razem z GIS”. „Myślę, że jego opinia będzie bardzo ważna i wiążąca w tej kwestii” – dodał.

Więcej na RMF24.PL