Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zawodnik z 1 ligi zagra w Stali Rzeszów. „Nie zamierzam zbyt długo grać w III lidze”

RZESZÓW. Trwają roszady kadrowe w rzeszowskiej Stali. Umowę z klubem, która będzie obowiązywać przez 2,5 roku podpisał Piotr Głowacki.

Nowy zawodnik zespołu z H69 przez większość swojej kariery był związany z Olsztynem. Jest wychowankiem szkółki Naki Olsztyn, przez wiele sezonów reprezentował też barwy Stomilu.

Piotr przez kilka grał na zapleczu ekstraklasy i wyrobił tam sobie bardzo dobrą markę. Jego nominalną pozycją jest lewa strona pomocy, ale u nas będzie występował także na innej pozycji. Po odejściu z Stomilu miał kilka ofert z I i II ligi. Udało nam się wygrać tę rywalizację. Jestem pewien, że pozyskaliśmy bardzo wartościowego zawodnika, który znacząco wzmocni nasz zespół. Piotr przyjechał do Rzeszowa tuż po świętach, obejrzał stadion, spotkał się z prezesem Rafałem Kaliszem oraz ludźmi pracującymi w klubie. Długie godziny spędził też na rozmowach z Januszem Niedźwiedziem. Przekonał się do naszej wizji i zdecydował na podpisanie umowy – powiedział w rozmowie z klubowym portalem Michał Wlaźlik dyrektor sportowy Stali.

Piotr Głowacki jesienią był podstawowym zawodnikiem Stomilu, wystąpił łącznie w 18 meczach (strzelił dwie bramki). Zagrał również w jednym spotkaniu Pucharu Polski. – Jakiś czasu temu postanowiłem, że będę chciał zmienić klub i poszukać nowych wyzwań. Rzeczywiście miałem kilka propozycji z wyższych lig, ale Stal była bardzo konkretna, a wizja drogi jaką chce przejść, zupełnie przekonała mnie do tego projektu. Dodam jeszcze, że mój nowy klub był bardzo zdeterminowany abym tu trafił i to też miało znaczenie. Niektórzy może się dziwią, że zamieniam I ligę na III, ale po pierwsze w wielu klubach nawet na zapleczu ekstraklasy nie ma takiej organizacji jaką zastałem w Stali. Po drugie nie zamierzam zbyt długo grać w III lidze. Liczę, że szybko wrócę z moim obecnym klubem, tam gdzie niedawno występowałem – przyznał w rozmowie z serwisem stalrzeszow.pl Piotr Głowacki.

źródło: stalrzeszow.pl