Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wypadki przy pracy w 2018 roku. Jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu?

W 2018 roku na Podkarpaciu zmalała liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy. Mniej było również wypadków z ciężkim uszkodzeniem ciała, oraz śmiertelnych. Podkarpacie należało do województw, w których osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy (w przeliczeniu na 1 tys. osób pracujących) było najmniej.

W 2018 roku w województwie podkarpackim w wypadkach przy pracy zostało poszkodowanych 3465 osób. Wśród nich 18 osób uległo ciężkim wypadkom. Wypadków ze skutkiem śmiertelnym było 8.

Ogólna liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy w przeliczeniu na 1 tys. pracujących wyniosła 5,78. Pod względem najmniejszej liczby poszkodowanych Podkarpacie znalazło się na 3. miejscu wśród województw. Najmniej osób poszkodowanych było w województwie mazowieckim – 4,37 na 1 tys. pracujących, a najwięcej w województwie wielkopolskim i dolnośląskim – po 7,88 na 1 tys. pracujących.

Ogólna liczba dni niezdolności do pracy w wyniku wypadków przy pracy wyniosła 138,7 tys. W przeliczeniu na jednego poszkodowanego było to 40,1 dni.W 2018 roku liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy była o 94 mniejsza niż w 2017 roku. Wypadkom ciężkim uległo o 15 osób mniej, również wypadków ze skutkiem śmiertelnym było mniej (o 1 przypadek).

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie