Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

W Rzeszowie odprawiane są nabożeństwa ku czci świętego Józefa

Fot. Materiały organizatorów

 RZESZÓW. W Nadzwyczajnym Roku św. Józefa Kaliskiego, ogłoszonego przez Ojca Świętego Franciszka, parafia św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu, wychodzi z propozycją duszpasterską.

Pragniemy zaprosić czcicieli Cieśli z Nazaretu na Mszę św. z kazaniem, na wyjątkową nowennę połączoną z procesją po Dróżkach św. Józefa, przeplataną Koronką do św. Józefa, z możliwością skorzystania ze spowiedzi. Podejmujemy to wydarzenie wiary w miesiącach fatimskich, od maja do października w każdą pierwsza środę miesiąca o godz. 18.00 ? informują organizatorzy.

Ten święty czas jest szczególną okazją, by głębiej i na nowo odkryć, jak potężnym Patronem i Orędownikiem jest św. Józef. Na Staromieściu jest on czczony od ponad 100 lat. Nasze czasy i rodziny, szczególnie mężczyźni (młodzież męska, mężowie i ojcowie) potrzebują takiego Patrona, by od niego uczyć się męskiej i dojrzałej wiary. W pięknej scenerii krajobrazu staromiejskiego, w pobliżu gotyckiego kościoła znajdują się Dróżki św. Józefa; są zachętą do pielgrzymowania i modlitwy. W centrum ?Placu Fatimskiego?, gdzie znajdują się Dróżki św. Józefa, patronuje Matka Boża w wizerunku Fatimskim. Bliskość Jej Figury i poszczególnych stacji z wizerunkiem św. Józefa świadczą o ich szczególnej relacji. Święty Józef tak blisko związany z Maryją jest dla Niej prawowitym małżonkiem, podczas gdy dla Jezusa jest przybranym ojcem i opiekunem. Poprzez Maryję, Matkę Jezusa, święty Józef wchodzi w bezpośrednią relację z Jezusem i zostaje włączony do misterium Wcielenia Słowa ? dodają.

?Wstawiają się za nami u Boga?

Wierzymy, że święci wraz z Maryją, w ojczyźnie niebieskiej wstawiają się za nami u Boga. Wstawiennictwo świętego Józefa jest najdoskonalsze i najpotężniejsze ze wszystkich świętych (z wyjątkiem Matki Najświętszej), jest ono najbardziej uniwersalne, rozciągające się na wszystkie potrzeby, tak duchowe, jak i doczesne, oraz na wszystkich ludzi. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy się zwracać do św. Józefa w naszych zmartwieniach, smutkach, trudnościach ? czytamy na stronie serwisu diecezji rzeszowskiej.

Szczegółowe informacje są dostępne także na załączonym plakacie organizatorów.