Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Trwają kaskadowe kontrole prędkości na drogach Podkarpacia

Fot. policja.pl

Podkarpaccy policjanci prowadzą dziś działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. W ich ramach, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą kaskadowe kontrole prędkości. Takie kontrole mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach województwa. Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków.

Tym razem szczególnym nadzorem policjanci objęli południe regionu – zwłaszcza główne ciągi komunikacyjne prowadzące w Bieszczady. To między innymi na tych drogach policjanci prowadzą kaskadowe kontrole prędkości – prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz dyscyplinowanie niebezpiecznie jeżdżących kierowców. Policjanci zwracają też uwagę na stan trzeźwości kierujących.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Prowadząc pojazd należy też utrzymywać prędkość, która zapewnia bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, aby w razie nagłego hamowania uniknąć zderzenia.

Źródło: policja.pl