Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Styczeń z kolędą” w Rzeszowie. Charytatywne koncerty dla chorego Michałka

Fot. RDK Rzeszów

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na kolejną edycję cyklu charytatywnych koncertów pn. „Styczeń z Kolędą”. Tegoroczna seria dziewięciu noworocznych imprez jest realizowana w ramach akcji pomocy „Rzeszowski Dom Kultury dla Michałka”. Akcja będzie trwała od 6 stycznia do 27 stycznia br. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Michałek jest niepełnosprawnym dzieckiem, u którego zdiagnozowano zespół Patau. Wśród wad wrodzonych wynikających z tej choroby najpoważniejsze stanowią: wada centralnego układu nerwowego, padaczka, spastyczność czterokończynowa, wada nerek oraz niedosłuch obustronny. Dziś Michałek ma prawie 6 lat i jest wesołym, roześmianym dzieckiem, ciekawym świata. Dzięki intensywnej rehabilitacji porusza się w sposób niepoprawnego raczkowania i komunikuje się ze światem na swój sposób – informuje Rzeszowski Dom Kultury

Podczas bezpłatnych koncertów będzie miała miejsce zbiórka dobrowolnych datków pieniężnych, które w całości przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu oraz dalszą rehabilitację chłopca.

Cykl rozpocznie się już dziś tj. 6 stycznia 2019 roku koncertem w Kościele pw. Błogosławionej Karoliny Kózki w Rzeszowie i będzie kontynuowany do 27 stycznia 2019 roku w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury na terenie całego miasta.

Szczegółowa lista koncertów znajduje się na załączonym plakacie.

Jak informuje RDK, dodatkowo zbiórka prowadzona będzie podczas styczniowych Potańcówek Miejskich dla Seniorów w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. Akcję pomocy można wesprzeć także poprzez wpłacenie pieniędzy na numer konta 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 (Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, tytuł przelewu: 21613 Pochwat Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia).

źródło: rdk.rzeszow.pl