Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Spowiedź wielkanocna Rzeszów 2019. Noc Konfesjonałów w Rzeszowie

Zdjęcie ilustracyjne

RZESZÓW.

Noc Konfesjonałów w Rzeszowie rozpocznie się 17 kwietnia 2019 r., w Wielką Środę, o godz. 21.00, a zakończy 18 kwietnia w Wielki Czwartek o godz. 6.00 rano.

Spowiedź odbędzie się w trzech rzeszowskich kościołach:

1. kościele farnym św. Stanisława i św. Wojciecha przy Placu Farnym 5 w Rzeszowie

2. kościele akademickim św. Jadwigi Królowej przy al. T. Rejtana 21 w Rzeszowie

3. kościele św. Józefa przy ul. Partyzantów 38 w Rzeszowie

Jak informuje Diecezja Rzeszowska, w każdym z kościołów będzie jednocześnie spowiadać 3 księży. W sumie, podczas 6 dyżurów trwających półtorej godziny, będzie zaangażowanych 54 duchownych.

Noc Konfesjonałów w Rzeszowie po raz pierwszy odbyła się w 2014 r. w Bazylice Ojców Bernardynów. Wtedy zainteresowanie przerosło najśmielsze przypuszczenia organizatorów. W 2015 r. i 2016 r. księża spowiadali w trzech kościołach: Chrystusa Króla (ul. ks. Józefa Jałowego), Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Krakowska) i Matki Bożej Saletyńskiej (ul. Dąbrowskiego). W 2017 r. w kościele farnym (Pl. Farny), kościele św. Jadwigi Królowej (al. T. Rejtana) i kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. W 2018 r. księża spowiadali w tych samych kościołach, w których zaplanowano spowiedź w bieżącym roku – informuje Diecezja Rzeszowska.

źr. Diecezja Rzeszowska