Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Śmiertelne potrącenie pieszego na ul. Krakowskiej. Jest śledztwo prokuratury

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 3 grudnia 2018 r. w Rzeszowie na ul. Krakowskiej, w trakcie którego śmierć na miejscu poniósł pieszy.

Czynności wykonane na miejscu zdarzenia wykazały, iż w godzinach porannych 27-letni mieszkaniec Rzeszowa przechodził przez przejście dla pieszych w okolicy Galerii Handlowej Nowy Świat w kierunku osiedla Krakowska Południe i gdy znajdował się już na wewnętrznym, lewym pasie ruchu został potrącony przez poruszający się tym pasem samochód osobowy marki Volvo kierowany przez 57-letniego mężczyznę. Kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy.

W dniu 4 grudnia 2018 r. wykonano sekcję zwłok pieszego, która wykazała, iż doznał on obrażeń wielonarządowych na skutek potrącenia przez pojazd.

W sprawie tej będą wykonywane dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności wypadku, w tym w szczególności ustalenia, który z jego uczestników swoim zachowaniem doprowadził do jego zaistnienia. Do chwili obecnej kierującemu pojazdem nie przedstawiono zarzutu.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie