Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów/Nienadówka. Pijany lekarz naraził pacjentów na niebezpieczeństwo utraty życia!

RZESZÓW.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje dochodzenie w sprawie zaistniałego w dniu 22 grudnia 2018 roku w Rzeszowie i Nienadówce narażenia pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez lekarza Wyjazdowego Zespołu Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej WSPR w Rzeszowie  tj. o przestępstwo z art. 160 § 2 kk.

Jak ustalono pełniący w dniu 22 grudnia 2018 roku lekarz pogotowia ratunkowego podczas trzech wyjazdów zdarzeniowych znajdował się w stanie nietrzeźwości (0, 98 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).

W toku prowadzonego postępowania przesłuchano w charakterze świadków, osoby posiadające wiedzę na temat zaistniałego zdarzenia oraz skompletowano dokumentacje medyczną.

Na obecnym etapie postępowania trwają czynności, które pozwolą ustalić czy  i ewentualnie jak zachowanie lekarza, pełniącego dyżur w stanie nietrzeźwości wpłynęło na stan zdrowia pacjentów.

Przestępstwo z art. 160 § 2 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie