Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów. Policjanci zabezpieczyli ponad 36 kg nielegalnego tytoniu!

Fot. Policja

RZESZÓW. Ponad 36 kg nielegalnego tytoniu zabezpieczyli policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Zatrzymali również mężczyznę podejrzanego o przechowywanie tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy, policjanci wyliczyli na blisko 29 tys. złotych.

Informację o mężczyźnie, który może przechowywać nielegalny tytoń, uzyskali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Z informacji wynikało, że podejrzewany, 30-letni mieszkaniec Rzeszowa może przechowywać tytoń w swoim samochodzie.

W ubiegłym tygodniu, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, gdy przepakowywał nielegalny towar z samochodów. Jak się okazało był to tytoń bez znaków akcyzy. Mężczyzna przyznał się, że ma więcej nielegalnego towaru. We wskazanym miejscu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kolejną partię tytoniu.

W związku z tym 30-latek został zatrzymany. Łącznie policjanci zabezpieczyli u niego ponad 36 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło blisko 29 tys. złotych.

Policjanci przesłuchali zatrzymanego i przedstawili mu zarzut przechowywania nielegalnego tytoniu. Grozi mu za to kara grzywny.

Źródło: Policja

Polecane artykuły