Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów najpiękniej oświetlonym miastem w województwie? Ostatni dzień głosowania!

Fot. energa.pl

Trwa 10. jubileuszowa edycja dobroczynnej akcji „Świeć się z Energą”. Na najpiękniej świątecznie oświetlone miasta w swoim województwie można głosować tylko do 7 stycznia. Każda z 16 zwycięskich miejscowości otrzyma od Grupy Energa sprzęt AGD dla potrzebujących oraz awansuje do  ogólnopolskiego finału. Laureaci zawalczą w nim o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i dodatkową nagrodę charytatywną o wartości 50 000 zł.

Ponad 150 miast z całej Polski bierze udział w rywalizacji na najbardziej spektakularne świąteczne iluminacje (w tym także Rzeszów). Głosowanie w etapie regionalnym zakończy się 7 stycznia wyłonieniem 16 mistrzów regionów z największą liczbą głosów. Spośród nich w finale ogólnopolskim wybierzemy Świetlną Stolicę Polski. Głosowanie w drugim etapie potrwa od 11 do 18 stycznia.

Konkurs „Świeć się z Energą” już od dziesięciu lat jednoczy Polaków w walce o pomoc najbardziej potrzebującym. Miasta walczą nie tylko o prestiż, jaki niesie za sobą tytuł Świetlej Stolicy Polski, ale także o energooszczędny sprzęt AGD, który Grupa Energa przekazuje potrzebującym ze zwycięskich miast – domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych. W tym roku laureaci otrzymają energooszczędne urządzenia o łącznej wartości 200 tys. zł. Do mistrzów regionalnych trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł. Natomiast zwycięzca ogólnopolski otrzyma dodatkowo energooszczędny sprzęt AGD o wartości 40 000 zł i przekaże go potrzebującym!

Jak zagłosować na swojego kandydata?

Kto bierze udział w rywalizacji i jak oddać głos na swoje miasto? Tych i innych informacji szczegółowych o akcji można szukać na stronie SwiecSie.pl/plebiscyt-miast. Każdy, kto chce obejrzeć galerie miejscowości zgłoszonych do rywalizacji przez urzędy miast lub mieszkańców oraz oddać głos, znajdzie na SwiecSie.pl odnośniki do każdego z 16-stu plebiscytów regionalnych organizowanych na łamach dzienników lokalnych Grupy Polska Press. Głosowanie możliwe jest przez dedykowany każdemu miastu kod SMS, lub „głosowanie klikiem”.

Rywalizacja dla miłośników fotografii

Tradycyjnie w „Świeć się” rywalizować mogą także miłośnicy fotografii. Jeszcze do 18 stycznia można zgłaszać swoje świetliste zdjęcia w pięciu kategoriach tematycznych: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja oraz Moja Szopka. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody, Grand Prix – weekend w hotelu dla 2 osób oraz bon do sklep.energa.pl, a dla zwycięzców poszczególnych kategorii: 5 aparatów fotograficznych i bonów do sklep.energa.pl. Przewidziano także wyróżnienia: 20 aparatów fotograficznych o wartości 800 zł do realizacji w sklep.energa.pl. Dodatkowo w każdym województwie dla 3 osób, które zdobędą najwięcej głosów internautów, przygotowano bony do sklep.energa.pl.

Równolegle do tradycyjnego konkursu fotograficznego, rozgrywany jest także konkurs hasztagowy na Instagramie. Co tydzień autorzy najpopularniejszych zdjęć wybranych przez Lidię Popiel otrzymują gadżety od Grupy Energa. W finale akcji, spośród wszystkich zdjęć zamieszczonych i oznaczonych #SwiecSiezEnerga jury wybierze zwycięzców. Na autorów 3 najlepszych fotografii czekają nowoczesne smartfony, a 10 wyróżnimy bonami na zakupy w sklep.energa.pl.

Harmonogram dziesiątej edycji „Świeć się z Energą”

Świetlną stolicę Polski wybieramy w dwóch etapach „Plebiscytu miast”:

  • I etap – plebiscyty regionalne: zakończenie głosowania 7 stycznia 2019.
  • II etap – plebiscyt ogólnopolski: 11-18 stycznia 2019.
  • głosowanie na najpiękniejsze fotografie trwa od 14 grudnia 2018 do 18 stycznia 2019.

Więcej informacji o plebiscytach i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i na profilu instagramowym akcji. Współorganizatorami i partnerami 10. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa, Grupa Polska Press, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl.

Inicjatorem akcji „Świeć się z Energą” jest Energa SA, spółka zarządzająca jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientom, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

źr. Inf. prasowa Energa