Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Ruch 11 listopada” proponuje ludziom od ojca Rydzyka wspólny start w wyborach

„Ruch 11 listopada” czyli partia założona przez kandydata skrajnej prawicy Mariana Kowalskiego proponuje środowisku związanemu z ojcem Tadeuszem Rydzykiem rozmowy na temat wspólnego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Politycy kojarzeni z Radiem Maryja mieliby dostać miejsca na listach wyborczych „Ruchu”.

Ze względu na bardzo podobny stosunek do bezbożnej, globalistycznej, szkodliwej dla Polski Unii Europejskiej oraz ze względu na obstrukcję sądową, na którą napotyka inicjatywa europosła Mirosława Piotrowskiego przy rejestracji partii „Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi”, proponujemy środowisku Radia Maryja i Telewizji Trwam rozmowy na temat wspólnego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego o – napisał w przesłanym do redakcji WP oświadczeniu Michał Fałek, prezes Ruchu 11 listopada.

Partia określa się jako antykomunistyczna i konserwatywna. W programie partii znalazło się hasło 3xP, czyli: „silny Paszport, silny Portfel, nabity pistolet”. Jej założycielem i pierwszym prezesem był Marian Kowalski. – Uważam, że ten ruch wypełni pewną lukę polityczną, zwłaszcza jeśli mamy na myśli tę część prawicową, patriotyczną, konserwatywną. Rozpoczynamy nowy marsz niepodległości Polaków! Koniec potępiania za stanie pod blokiem, nazywanie patriotów naziolami. Polska to wielki i dumny naród! – informował prezes partii.

Wśród postulatów nowego ugrupowania są m.in. likwidacja ZUS i wprowadzenie emerytury obywatelskiej, oparcie energetyki na polskim węglu, zagwarantowanie Polonii prawa wyboru swoich posłów i senatorów, a także zapewnienie obywatelom prawa do posiadania i noszenia broni oraz „zdecydowanej obrony”.
Kłopoty z rejestracją nowego ugrupowania
Propozycja partii „Ruch 11 listopada” pojawiła się tuż po informacjach Wirtualnej Polski o kłopotach z rejestracją nowego ugrupowania tworzonego przez współpracowników ojca Tadeusza Rydzyka. 3 stycznia Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał inicjatorom nowej partii poprawić wniosek rejestracyjny. To już druga taka decyzja w przeciągu ostatniego miesiąca.

– W momencie, kiedy dostaniemy z sądu zarządzenie, to uszczegółowimy wniosek jeszcze raz. Będziemy uzupełniać dokumenty według wskazówek sądu i eliminować błędy aż do skutku– zapewniał w rozmowie z WP europoseł Mirosław Piotrowski, bliski współpracownik ojca Tadeusza Rydzyka.

O nowej inicjatywie współpracowników ojca Tadeusza Rydzyka Wirtualna Polska informowała jako pierwsza. W Prawie i Sprawiedliwości przyjęto ją bardzo chłodno. Według grudniowego sondażu IBRIS dla „Rzeczpospolitej” nowa inicjatywa odebrałaby głosy PiS-owi w wyborach do Parlamentu Europejskiego. PiS zgromadziłoby 34 proc. głosów, a Koalicja Obywatelska 33,9 proc. Wynik partii o. Rydzyka „Prawdziwa Europa” oscylowałby w granicach 2 proc.

źródło: materiały WP