Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Robert Biedroń: w PiS są geje. Potrafię ich wskazać. Nie zrobię tego, żeby później nie uczestniczyć w tej głupie grze

Fot. Materiały prasowe

Pochodzący z Podkarpacia lider nowej formacji, Robert Biedroń był dzisiejszym gościem programu Tłit w Wirtualnej Polsce był Robert Biedroń, który skomentował tematy takie jak:

– KE boi się z otwartą przyłbicą bronić swoich członków np. Pawła Rabieja. To jest takie typowe chowanie głowy w piasek. Jak się jest europejskim, to trzeba być takim od A do Z. Tchórzostwo? To mocne, ale adekwatne słowo. Na pewno w Wiośnie Rabiejowi byłoby lepiej. Oczywiście, że pasowałby do nas. Ma nowoczesne poglądy. Nam jest blisko do takich osób jak Joanna Scheuring-Wielgus, Paweł Rabiej. Formalnie JSW jest w Teraz!, a później będzie Wiosna mam nadzieję. Petru w Wiośnie? Nie. Bo jest konserwatystą w wielu kwestiach światopoglądowych. Jest liberalnym politykiem, my postępowym ugrupowaniem. Raczej nie ma takiego scenariusza.

Wypowiedź Jacka Rostowskiego:

–  To jest stare granie na uprzedzeniach i lękach. Straszy się nimi, wyciąga w kampanii. Nie byłoby tego skandalu wokół pana ministra, gdybyśmy żyli w społeczeństwie bardziej otwartym i tolerancyjnym. Ale z drugiej strony tajemnicą poliszynela jest, że w PiS są geje. Potrafię ich wskazać. Nie zrobię tego, żeby później nie uczestniczyć w tej głupiej grze.

„Piątka dla LGBT”

– Będziemy przed Pałacem Prezydenckim, bo PAD powinien w tej sprawie zabrać głos. Jest nagonka na pewną grupę społeczną, są realne ofiary w postaci mowy nienawiści. Chcemy zaapelować do PAD żeby zabrał głos, żeby stanął po stronie mniejszości, praw człowieka. Przedstawimy „piątkę Wiosny”. Narysujemy mu tęczę pod Pałacem, na chodniku, bo on nie chce z nami rozmawiać.

Nauczyciele:

– 3500 zł jeśli chodzi o pensję dla nauczyciela na początek, a potem sukcesywnie do 7000 zł brutto. Chcemy żeby nauczyciel był elitą zawodów. Trzymam kciuki za Broniarza, ZNP, wszystkich protestujących nauczycieli.

Episkopat:

– „Wara od naszych dzieci” – rozumiem, że to Jarosław Kaczyński powiedział w odpowiedzi do konferencji KEP, do pedofilii. Biskupi ukrywali ten problem, są współodpowiedzialni. Jarosław Kaczyński, który ma bliskie relacje z Kościołem, powinien to stanowczo potępić. Czy wyobraża sobie Pan Ojca Rydzyka całującego ofiarę pedofilii w polskim kościele? Jak papież Franciszek? Bo ja nie. Mam nadzieję, że Radio Maryja przyłączy się do JSW i zacznie wyjaśniać kwestię pedofilii w polskim Kościele. Przewodniczący KEP mógłby symbolicznie zrezygnować, jak jego odpowiednicy na świecie. Złożyliśmy pismo do prokuratury w tej sprawie. Bo jeśli ktoś ukrywa przestępstwo, popełnia przestępstwo. Jeżeli Kowalski i Nowak są równi wobec prawa, to najwyższy czas żeby polityk i ksiądz również byli.

Impeachment Andrzeja Dudy (za Neumannem):

– w Polsce nie funkcjonuje konstrukcja impeachmentu. Ale chciałbym przypomnieć przeszłość. Politycy PO nie byli w stanie postawić przed TS Kaczyńskiego i Ziobro. To o jakim impeachmencie mówimy.

źródło: materiały WP